Antalya Tadilat Dekorasyon İşleri

Mutfak için dekorasyon tüyoları


Mutfak Dekorasyon

Mutfağınızı dekor etmeden önce bunları bilmelisiniz.

Mutfak, evin en çok vakit geçirilen alanlarından biri. Özellikle kadınlar için önem taşıyan mutfakları daha enerjik bir hale getirmek sizin elinizde. İşte mutfağınıza hayat verecek bazı püf noktalar...

-Tezgah gibi büyük yüzeylerin rengi, bütün mutfağınızın ahengini değiştirmeye yetebilir. Bu yüzden, hangi materyali seçeceğinize dikkat edin. Parlak nikel veya paslanmaz çelik yüzeyler, minimalist; ağaç kaplamalar ise zengin bir etki yaratır.

-Renkler, doğal ışığı artırmanıza yardımcı olur. Mutfağınız güneye bakıyorsa yeşil, lavanta ve mavi gibi renk tonları güneş ışığının sertliğini almaya yardım edecektir. Kırmızı, pembe ve portakal gibi sıcak renkler ise kuzeye bakan mutfaklara sıcaklık getirir.

-Beyaz ve doğal renkler, ışığı yansıtarak mutfağınızda ferah bir his yaratır. Beyaz mutfaklarda aralara canlı ve enerji veren renkler serpiştirebilirsiniz.

-Dört duvarı aynı renge boyamak yerine, mutfağın olduğu kısımda farklı bir renk kullanarak sınırları belli edebilirsiniz.

-Çarpıcı renkler dikkat dağıtır. Örneğin bir duvarda tek renk, zeminde ise daha az iddialı renk kullanın. Birbirini tamamlamalarına özen gösterin.

-Renklerin, ruh hali ve davranışlar üzerinde etkisi vardır. Doğru renkler iştahınızı bile etkiler. Mesela; kırmızı iştah açar.

-Sade bir mutfağa hayat vermenin yollarından biri de aksesuvarlardır. Renkli aksesuvarlar kullanmayı unutmayın.